Itálie - ToskánskoOblast Toskánsko

Loc. Bellaria Castelnuovo dell'Abate, oblast Toskánsko, Itálie

>> Belpoggio <<

Vinařství Belpoggio leží již od města Montalcino cca půl kilometru od opatství Saint Antimo Castelnuovo dell 'Abate. V současné době se bude jednat o přibližně 24 hektarech půdy, z toho polovina jsou vinice s odrůdou Sangiovese a druhá polovina patří olivovým hájům. Vinařství je v majetku rodiny Martellozzo, který v oblasti Veneto více než 100 let a je mimořádně úspěšný díky vyráběnému Proseccu. Touha generace generace generace generace generace generace generace ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Rodina rozšířila své vinařské aktivity do Toskánska av roce 2005 vzniklo vinařstí Belpoggio. Francesco Adami, člen představenstva a jeho dlouholetý přítel a vinařský odborník Francesco Adami.

Renovovaný stavk s výhledem na Val D'Orcia má nejmodernější vybavení pro výrobu vín a nový vinný sklep pro stárnutí vín. Vinice mají jihozápadní expozici a leží v nadmořské výšce 397 mnm Vinařství a zakládá se na ekologickém přístupu a trvale udržitelném zemědělství.


>> Giovanni Chiappini <<

obec Castagneto Carducci, oblast Toskánsko - Bolgheri, Itálie

Zemědělský podnik Giovanni Chiappini se nachází v centru Prahy DOC Bolgheri na Via Bolgherese, silnice, kde se nachází nejvýznamnější vinařství oblasti Bolgheri. Příspěvek tohoto podniku nám vypráví o důsledcích obnovených rodinných tradici. Hlavními rodinami jsou Giovanni Chiappini, syn farmářů, kteří se v minulosti přestěhovali z Marche do regionu Bolgheri. V rodinné tradici pokračují i dvě dcery. Kromě vína zde produkují i olivy a výtečný olivový olej. Poskytuje velmi úspěšně také agroturismus. Rodina Chiappini má pro svou půdu opravdu velký vztah a je kultivovaná v dokonalé symbióze. Zajímavostí je, že řádky jejich vinic střídají řádky s olivovníky, tak jak to bylo v minulosti.

V průběhu doby, kdy se vinařství chová, je třeba, aby se na něj vztahovala významná vinařských průvodců, jako je například. "Wine Enthusiast", kde v roce 2013 jejich víno "Guado de 'Gemoli 2009" získal v žebříčku první místo s maximem bodů 100/100. Jejich Super Toscany jsou stále velmi dobře hodnocené a oblíbené po celém světě. Vinařství Chiappini vyváží 80% své produkce.

Pěstované odrůdy : Vermentino, Sangiovese , Syrah , Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot.


>> Tua Rita <<

obec Suvereto, oblast Toskánsko - Bolgheri, Itálie

Věhlasné toskánské vinařství Tua Rita založili manželé Rita Virgilio v roce 1984, KDY si splnili svůj sen koupili nemovitost v Suveretu v oblasti Bolgheri. Začali s původními dva hektary vinic, které byly stanoveny od počátku věnované velmi přísná a vášnivá péče. Tato práce je zaměřena na zlepšení kvality, která je považována za "garážové vinařství". Za necelé desetiletí rozšířil svůj majetek na devět hektarů, na dvacet hektarů a v současné době hospodaří na 30 hektarech vlastních vinic.

Růst vinařství byl poháněn trvalým nadšením Rity a Virgilia a stále se prohlubující povědomí o potenciálu tohoto tohoto terroir v oblasti Mezi Tyrhénským mořem Colline Metallifere, známým Jako Val di Cornia. Vinice i sklep se rozšiřují díky extrémnímu nasazení Rity a Virgilia. Povědomí o značkách vinařství a jejich skvělých vín se opět rozšířilo díky Stefanu Frascollovi, který se oženil s dcerou majitelů Simenou. Simona se zapojila do společného podniku po smrti Virgilia v roce 2010. Jméno vinařství je vlastně obrácené jméno a příjmení majitelky Rity Tuy. 

Vinařství produkuje následující  odrůdy  : Vermentino,  Sangiovese  ,  Syrah  , Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot.

Jejich SUPER TOSCANY jsou vysoce hodnocené předními světovými vinařskými odborníky. 80% vín jde na vývoz do 55 zemí světa.


>> Villa Ilangi <<

obec Malmantile (Lastra a Signa), oblast Toskánsko, Itálie

Vášeň, vůle, víra v rodině, respektování venkovských kultur, inovace s ohledem na ochranu životního prostředí jasný pohled do budoucnosti, na vše, co charakterizuje rodina Cotollessa, které patří farma a vinařství Villa Ilangi. Na farmě v srdci Toskánska provozují agroturistiku a kromě vína produkují také vlastní léky, olivový olej a sýr Pecorino.

Historie začíná příchod Romeia Guida a babičky Concetty do Casignana, kde kupují v roce 1936 farmu Bellavista, kde Guido vyrůstal v rodině se sedmi dětmi. V té době stál 1 litr olivového oleje stejně jako 1 kg masa. Babička Concetta se podruhé vdává za bývalého policistu Nicolu Cotollessa av roce 1945 spolu kupují farmu ve Focognanu. Díky obchodnímu talentu Concetty a talentu chovatelům a farmářům Nicoly se páru otevřeně otevírají dveře do budoucna. Pak se Concetta a Nicola přestěhovali do Vingone, kde opět farmařili. Chovali a prodávali krávy, zatímco synové Bernardo a Camillo, se s řeznickým řemeslem.

Gilloeppina koupali v rocě 1977 malá farmu z 15. století, která patřila rodině Antinori a založili zde rodinu. Později převzal rodinnou farmu Synagogu a její ženu Margherita a další z ní vybudovali Villa Ilangi, tak jak jí najdete v dnešní podobě. Synové Francesco a Lorenzo se starají o rodinné byznys, jeden obchod obchod a druhý hodpodářství. Lorenzova přítelkyně Sára přišla s nápadem na agroturistiku a pomoc Margheritě s provozem penzionu a restaurace.

Rodinné vinice jsou všechny v bio organickém režimu. Z bílých odrůd zde pěstovaných hroznů odrůd Trebbiano, Malvasia a Chardonnay, pro červená vína pak odrůdy Sangiovese, Canaiolo, Cabernet Franc, Syrah a Colorino.

Rodina hospodaří celkem na 50 hektarech, z 18 hektarů jsou vinice a 32 hektarů zabírají olivovníky. Produkují několik vín, z čehož nejzajímavější je organické Chianti DOCG. Půdy jsou zde komplexní s převahou štěrku, jílu nebo vápence.

Nezbývá než ochutnat. Připijme si na krásu Toskánska.