Pro velký zájem jsme opět dovezli luxusní toskánské bio extra panenské olivové oleje z Azienda Agricola ChiappiniAzienda Agricola Chiappini je tradiční rodinný zemědělský podnik, který se nachází v Toskánsku v samém srdci zóny DOC Bolgheri. Hlavou rodiny je Giovanni Chiappini, syn farmářů, kteří se sem v padesátých letech přestěhovali z regionu Marche. V rodinné tradici pokračují i dvě dcery Martina a Lisa, které vydatně pomáhají svému otci při práci.

Azienda Agricola Chiappini produkuje kromě skvělých vín „Super Toscan“ také luxusní extra panenské olivové oleje v bio kvalitě. Ke své půdě opravdu výjimečný vztah a ta je kultivována v dokonalé symbióze. Zajímavostí je, že řádky jejich vinic střídají právě řádky s olivovníky, tak jak tomu bylo v minulosti.

Olivové oleje vyrábějí z vysoce ceněných odrůd „Frantoio“; „Moraiolo“; „Leccino“; „Pendolino“ a Gremigno di Bolgheri“. Lisování probíhá za studena s maximální šetrností.

Doporučujeme zejména ke studené kuchyni, k ochucení zeleninových salátů, grilovaných ryb a mas. Skvělé také samotné jako překrm s bagetou, focacciou či ciabbattou.

Kvalitní olivové oleje jsou nejen velmi chutné, ale také velmi zdravé. Obsahují značné množství antioxidantů, mono-nenasycených mastných kyselin a vitaminů E a K.

Olivové oleje máme v balení 0,5 l; 0,75 l, 1,0 l; 3,0 l a 5,0 l.

Nabídku Vám rádi zašleme na vyžádání.