PODPORA PRODEJE A DALŠÍ SLUŽBY


PODPORA PRODEJE A DALŠÍ SLUŽBY

Návrh, sestavení a tisk vinného lístku

Vinný lístek sestavíme dle individuálních potřeb klienta. Kolikrát jsme již slyšeli větu: "U nás se moc vína neprodává" . Věřte, že pokud společně sestavíme nabídku vín s rozmyslem, bude fungovat. Vytvořit vinný lístek s tím, že do něj "nasypeme" vína bez toho, abychom se zamysleli nad tím, jaký typ restaurace dotyčný provozuje, jaká je kupní síla v daném městě či co je vůbec schopen personál nabídnout, je sice velmi pohodlné, ale takový přístup zpravidla nefunguje. Proto je potřeba nabídku vín vytvořit stejně pečlivě, jako když připravujete své menu. Příkladů, kde se vhodnou nabídkou vín podstatně zvedl prodej máme celou řadu. Spokojenost zákazníků je přece na prvním místě a navíc z ní můžete profitovat.


Doporučení vín k pokrmům 

Vinný lístek máme a teď je jen potřeba doladit jaké víno nabízet a podávat k jednotlivým pokrmům. Doporučení vín k nabízeným pokrmům bývá bohužel často podceňované. Ve většině běžných restaurací není obsluha natolik odborně způsobilá, aby dokázala hostům vhodné víno k jídlu doporučit . Nebo se prostě jen stydí s hosty komunikovat. Je to zcela běžný jev, vždyť každá restaurace si nemůže dovolit zaplatit profesionála (sommeliéra), který by tuto funkci plnil. Proto je potřeba obsluze trochu pomoci a prostě vína k jídlům přiřadit. Snoubení vín s pokrmy může být přímo ve vinném lístku nebo musí mít obsluha možnost v případě potřeby nahlédnout do příslušných materiálů.


Zaškolení personálu

Pomůžeme Vám zvýšit odbornou způsobilost Vašeho personálu s důrazem na vybraná vína. Není důležité, aby personál znal do detailu veškeré vinařské oblasti Francie, všechny odrůdy vín nebo jaké ročníky byly skvělé, musí však znát alespoň základní informace o vínech, která má nabízet a jejich správný servis. Produktové zaškolení je tedy nezbytné a my Vám ho v rámci našich služeb rádi poskytneme. 

Dobře zaškolený a motivovaný personál brzy pochopí, že prodej vín může být i pro ně významným finančním přínosem ve formě spropitného. Školení probíhá v provozovně nebo přímo u vybraného vinaře, kde má personál možnost vidět, kde a jak se víno vyrábí a hlavně nasát atmosféru. Věřte, že pak je servis úplně o něčem jiném. Podle našich zkušeností se u takto proškoleného personálu zvýšil prodej vína od 30-50%. Aby personál nezapomněl na to co se naučil, jsou součástí školení také skripta do kterých má v případě potřeby možnost nahlédnout nebo si čas od času některé věci znovu zopakovat.


Podpora prodeje

Pro správnou prezentaci a servis vín jsou potřebné kvalitní sklenice na víno, dekantační karafy, sommeliérské nože (vývrtky) a chladící nádoby. Při zahájení spolupráce Vám rádi poskytneme vše potřebné. Aby byla prezentace vín co nejlepší, můžeme Vám také zapůjčit prosklenou vinotéku na uložení vín. Ta nejen podpoří prezentaci vín, ale zajistí také správnou teplotu podávaných vín.


Dodávky vín na různé společenské akce

Plánujete větší akci  (oslavu, svatbu, ples) a nevíte kolik vína budete přesně potřebovat? Máte obavy, že nějaká vína neprodáte? I v tomto případě Vám pomůžeme problém vyřešit. Vína Vám dodáme do krátkodobého komisního prodeje a Vy po akci zaplatíte pouze skutečně spotřebovaná vína. Zbylá vína odvezeme.


Spolupráce tzv. „na zkoušku“

Chcete si naše služby bez závazku vyzkoušet? Věříme si a proto Vám nabízíme možnost spolupráce "na zkoušku". Klient má možnost po určitou, předem dohodnutou dobu, bez rizika vyzkoušet naše produkty a služby a poté se rozhodnout, zda bude ve spolupráci s námi pokračovat nebo spolupráci ukončí. Je to férová nabídka? Kontaktujte nás a určitě se dohodneme.